Czy warto kupić rower górski?

wpis w: Porady | 0

Od kiedy oferta rowerów w Polsce rozszerzyła się ponad Wigry i Jubilaty niekwestionowane sukcesy sprzedaży odnoszą rowery górskie. Jednak czy rower górski jest zawsze najlepszym i najbardziej opłacalnym wyborem? w tym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.Z naszego doświadczenia i tysięcy przejechanych kilometrów od razu wynika jedna prosta odpowiedź: w zdecydowanej wielkości przypadków nie warto. Poniżej główne powody, dla których zakup roweru górskiego nie będzie rozsądny oraz jeden, który sprawi, że zakup roweru górskiego okaże się właściwy.

  1. Nie warto kupować roweru górskiego, kiedy jeździsz po mieście. Grube opony i specyficzny układ ramy sprawiają, że każdy pokonany kilometr będzie dla nas zdecydowanie bardziej męczący niż podczas podróży np. tak zwanym rowerem miejskim.
  2. Nie warto kupować roweru górskiego, kiedy jeździsz w okolicach miasta, zwłaszcza po drogach asfaltowych. Część powodów jest w tym przypadku taka sama jak dla jeździe po mieście. Drogi asfaltowe nie są terenem na który zostały stworzone rowery górskie. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będą rowery szosowe, crossowe albo trekkingowe.
  3. Zupełnie nie warto kupować roweru górskiego, kiedy jeździsz okazjonalnie
  4. Jeżeli liczysz, że rower górski będzie tym uniwersalnym rozwiązaniem to nie zastanów się jeszcze raz nad jego zakupem

W jednym głównym przypadku zakup roweru górskiego będzie właściwy, a jest to tedy i tylko wtedy, kiedy masz zamiar jeździć przede wszystkim po górach.

Zostaw Komentarz